Malvazinky – 5 – Máme hole v ruce! A nemyslím jen ty francouzský!

Golf!

Tady se můj kosmetickej nedostatek obrací ve výhodu! Hlavně teda v tu finanční. Díky ZTP mám možnost hrát golf prakticky zadarmo, a to včetně výbavy. 😀 Jen teda kdyby mi to šlo. 

Jedeme do Golf Resortu Hodkovičky, kde se nás hned ujímaj instruktoři, kteří už řadu hendikepovaných odtrénovali. Připadám si jako vidlák ve světě smetánky. Trochu to je tím, že na sobě mám děravý kraťasy s flekama. Jsem v Malvazinkách už dva týdny a nějak jsem podcenil oblečení, takže je začínám recyklovat pro druhý kolo. Nejmíň špinavý hadry jdou opět do akce. 

Pro oboustranný amputáře tu je elektrický vozítko – paragolfer. Sedá si na něj Petr.

Během deseti minut s ním zvládl neuvěřitelné.

Přejel Jitce (bércová amputace) nohu – ta by o tom ani nevěděla, kdyby zbytek okolo stojících lidí neudělal skupinový “oooooooo!!!!!” – a chvilku potom odřel zadkem vozíku Adamovu nohu a nechal mu tam slušnej šrám na protéze. 😀 Takže dostal hned céres, ať neblbne, a my ostatní jsme ho radši sledovali a klidili se z cesty. xD

Rozdělujem se na dvě skupiny a já začínám na greenu. Tak se jmenuje ta nejhezčí tráva u jamek. Takovej kobereček spíš než tráva. No a my jsme na cvičným greenu s hromadou jamek na trénování. Prej jakmile je člověk na greenu, tak by to měl vždy zahrát maximálně na dvě rány. 

Párkrát se mi povedlo dát to i na jednu, ale to samozřejmě nikdo neviděl, netočil a nefotil, takže se to asi nestalo. Zato když jsem jednu jamku hrál na čtyři údery, to viděl každej. 🙂 

Za tu chviličku, kterou jsme na to měli, se toho moc naučit nedalo, ale soutěž na šest jamek (v rámci naší skupinky) jsem těsně vyhrál. 😀

Ta travička je ale super. Na golfu je vůbec úžasný to, že se vlastně celej odehrává ve fakt pěkným prostředí. Na silničním kole se vyhejbáš dírám v asfaltu, při běhání žereš mouchy. Při golfu ale… To si oblíkneš bílý hadry, rukavičku a jdeš se projít po perfektně upraveným trávníku.

Je čas prohodit skupiny. Jdeme čipovat. Nebo co. Naštěstí ne krávy, ale míčky. Respektive dostat míček ze středně vysoký trávy do greenu.

Tady už jsem byl úplně mimo a co rána, to originál. Jen ten směr byl jakš takš vždy podobnej.

Vystřílel jsem kyblík míčků a jsem rád, že jsem na dně, protože mě z toho fakt bolej záda. Určitě špatnej postoj, ale bolej.

Kolem Pardubic jsou golfový hřiště.. že bych to zkusil? 

Jediný, co jsme si tady nevyzkoušeli, a to mě docela mrzí, byl klasickej odpal do dálky. Taková ta nejprovařenější golfová činnost. Instruktoři nám ale nabízej kontakty na individuální trenéry, a to i v blízkosti našich domovů.

Tyjo. Já to snad asi fakt zkusím… Hlásí se někdo od Pardubic?

Ještě nejsem zaregistrovanej golfista a už znám svůj handicap. 😀

Sledge hokej

Na “sledž” mi od nehody přišlo asi nejvíc pozvánek od čtenářů. Skoro jako by to byl jedinej sport, kterej para-lidi dělaj. No a něco na tom je. Je to prej jedinej sport, kterej má placený hráče a ti regulérně několik dní v týdnu žijou jen tréninkem. Doteď jsem to odmítal s tím, že mě hokej nebaví a kolektivní sporty obecně nejsou moc pro mě (nechci to kazit ostatním), ale dneska máme možnost si to vyzkoušet. A to rozhodně neodmítnu!

Stojíme před arénou a trenér hokejistů nám oznamuje, že jelikož maj jen jeden trénink týdně, tak si nemůžou dovolit nás nechat zkusit si to. :/ Že to je možný jen individuálně po nějaký předchozí domluvě. Je to sice zklamání, ale celkem tomu rozumím. Tak se jdem alespoň podívat, jak takovej trénink vypadá.

Něco málo o tom sportu už vím, protože dva z naší skupiny to hrajou. Vydržíme tak dvacet minut, pak už jsou promrzlí i ti nejvíc nabalení a jdeme pryč.

Co se týče sportu samotnýho, tak je to masakr! Když to rozfofrujou na těch sáních a potkaj se v plný rychlosti s protihráčem, tak ten zvuk nárazu normálně bolí. A to ani nemluvím o těch dvou zbraních a.k.a. hokejkách, který maj na koncích kovový hroty na odrážení nepřátel. I když teda podle nich to je na odrážení se od ledu.

Nevím, jestli si to půjdu někdy zkusit sám. Tady, jako součást skupiny, bych to prubnul, ale jelikož jsem nikdy nebyl fanda hokeje (ani fotbalu), tak to asi nechám bejt jinejm.

Ale pomalu koukám na ty internety a sjíždím seznam ofiko para sportů.

Vyberete mi nějakej?

>>> https://www.paralympic.org/sports <<<

Líbí? sdílej… 🙂

Nebojte se nechat mi tu nějakej ten komentář :)