Konec února – Malování, magnéska a explozivní pirožek

Ségra se stěhuje na vesnici a její starej byt je potřeba přemalovat. Co bych to byl za bratra, kdybych nenabídl svou a tátovu pomoc. 😀

Nooooo a co bych to byl za super hodnýho bratra, kdybych jí tím nepřidělal ještě víc práce. 😀 Ono se to totiž namalovalo z půlky jednou barvou a druhej den, když tam naběhla druhá jednotka malovačů (já a táta), tak se otevřela jiná pixla a světe div se. Není bílá jako bílá. 😀

Takže se malovalo znovu. Rád jsem pomohl, sestři. 😀

Doma koukám do mailu a jen zírám. Přišla mi nominace od Magnesia Litera jako blog roku. TVL, cože? Anketu znám, jen jsem nevěděl, že dělají i internetové blogy. Každopádně mě dost překvapilo, když mi pořadatelé napsali a chtěli si ověřit, zda je blog ještě aktivní. Poslední příspěvek jsem sice fyzicky přidal včera, ale tím, že tam je u něj loňský datum, je to zmátlo. Tak jsem je ujistil, že ještě pár článků na blogu přibude. Tím pádem je prý nominace platná a přejou mi hodně štěstí. 

Hlasovali jste? 🙂

Ať to dopadne jakkoliv, je to obrovská pocta. Když bylo vyhlášení křišťálovky, tak jsem kvůli vycházkám na tu slávu ani nemohl… A to mě fakt mrzelo, protože jsem tam hodně lidí chtěl poznat. Z dálky. Bez jakýkoliv interakce. Ale chtěl… 🙂 Tentokrát by to mohlo vyjít. Jenže tam vlastně nikoho neznám. Protože český autory moc nečtu.

Ale zpět do reality. Doma opět hostím bráchu. Minule měl luxusní lasagně, tak dneska to bude krevetí kuskus. Zmínil jsme se totiž mamince, že mi ten od ní moc chutnal a chci ho umět. Druhej den jsem měl všechny ingredience za dveřma… 😀

Mami, to musí přestat! Je mi přes třicet!!!  (Mami, nečti to, to je jen pro ostatní čtenáře…)

Takže se pro něj dělám s kuskusem (jídlo tak na 10 minut)…

A on si chlapeček přijede najezenej… Takže došlo jen na sýrový pirožky z řeckýho tejdne.

Jako pirožky výborný. 🙂 Blbý ale je, že rozbily troubu. Mrchy řecký.

Já jsem totiž tak dobrej kuchař, že i naše kuchyň mi dává vědět, abych radši už nic nevařil/nepekl. Někdy to je třeba tím, že při rozklepávání vajíčka mi zůstane vše kromě skořápky v ruce a skořápka je v pánvi. Jindy se hlavou třísknu-škrábnu o hranu digestoře. 

Tentokrát mi bouchla trouba. Nechal jsem pirožkům ke konci zapnutej gril. Pirožky jsem z trouby vyndal a nechal je chladnout a prásk po patnácti minutách explodovalo sklo trouby. Tak jsem ten gril teda už vypnul.

Takže jsem si alespoň vyzkoušel objednávat náhradní díly na troubu a  to se hodí, protože snad co nevidět budu na jinýho troubu objednávat náhradní nohu. 

Nicméně taková blbost a „vydělal“ jsem si dvojku. 🙂

Dobrou v březnu.

Líbí? sdílej… 🙂

Nebojte se nechat mi tu nějakej ten komentář :)