DEN 74 – Chtěl bych to zmenšit a sbohem andílci

5:44 – Kačka omylem spouští skupinovej videohovor. Naštěstí jí to nikdo nevzal, tak asi ani nikoho nevzbudila.

Na ranním bloku chození se od fyzio dozvídám, že po-o jedu na protetiku upravit stehenní lůžko. Díky chození a cvičení se mi totiž noha otlačuje a zmenšuje, stehenní lůžko je mi volnější a objevujou se nový místa, kde to tlačí. A teď to tlačí na třísla a je potřeba to upravit. A zkusím i to chodidlo nechat vyměnit.

Kačka píše, uprostřed naprosto poklidné rodinné konverzace, že jí právě vzali “vzorek ze zadku”. Brácha za tu cennou informaci děkuje a asi všichni bychom se bez ní obešli. Kačí ale dál pokračuje s vysvětlováním. Prej to je z nařízení hygieny. Jednou za čas se bere odběr celému oddělení kvůli nějakým bakteriím. Tak snad i doktorům a personálu.

Já jsem mezitím v tělocvičně a potím se a potím. Jedna fotka po cvičení dokazuje, že se stávám stále atraktivnějším. Jenže pro stejný pohlaví. #lifegoalachieved

Včera večer jsme nejspíš rozhodli, jak se bude jmenovat kniha a teď mi přišly i první návrhy obálky. Sice má návrhy ofiko dělat Vojta, ale kniháci ukázali vlastní iniciativu. Mám k nim nějaký výhrady a proto je teď ještě nebudu zveřejňovat. I název si nechám až na finální podobu obálky. Každopádně to bude dost dobrý! A aby ne, když mám tak božího maskota. 🙂

Kačka se ozvala (i čtenáři), že by taky měla mít maskota. Nechci s tím Vojtu obtěžovat, tak ho tvořím sám. Není z něj moc nadšená.

Ambulance, co mě má převézt z rehábky do protetiky, má sekeru. Vyjíždíme o půl hoďky dýl a po deseti minutách jsem tam. Na recepci mě už holky znaj, čtou a s úsměvem zdravěj. Po chvilce čekání si pro mě přijde protetik a jdem do zkušebny. Svlékám si kraťasy a ukazuju, kde to tlačí. Kreslí mi tam dole nějaký čárky, podle kterých to bude asi ohejbat a už sundávám nohu. Ještě než s mou nohou v podpaží odejde, prosím ho o to chodidlo, jestli by šlo vyměnit za nějaký víc podobný. Fakt mě to štve. Malichernost, vím, ale kdyby to šlo… Děkuju mu předem. A následuje čekání. Čekám. Čekám. To dočasný lůžko je dělaný z nějakýho průhlednýho plastu, kterej stačí zahřát na nějakou teplotu a je hezky tvarovatelný. A pak se musí nechat vychladnout. Logicky. Takže to samotný asi dost trvá. A já čekám. Tak zakládám novej sport, čekací jógu.

Po necelý půlhodince jógy protetik přichází a zkoušíme nohu. Je to o dost lepší a co je hlavní, prej tam už mám i menší chodidlo! Tak se ho hned ptám, jestli tam maj nějakej sklad náhradních součástek (a představoval jsem si Krytonův kumbálek s náhradníma hlavama) a on mi tak trochu vyhýbavě řekl “nó tak něco”. Nasazuju zvídavej výraz a on pokračuje „Občas, když někdo zemře a protéza je v pořádku, tak se nám vrátí. Nebo ji nepotřebuje.”, ale to už jsem neposlouchal a najednou mám strach, že mi v chodidle bude strašit. Dám si na něj večer pozor. A jakmile ho uvidím šourat se v noci do kuchyně pro kudlu, tak letí z okna. Jo a ta noha je ušmudlaná. Určitě není nová. Kdyby ji prodávali v autobazaru, tak by to tam bylo uvedený jako top stav, první majitel a neustále garážováno. Ale každej ví, že to auto šlo minimálně dvakrát přes střechu, je stočený a prvního majitele už si nepamatuje ani velkej techničák. No podívejte se.

Ale je menší. Můžu nazout všechny boty. A nějak ji vydezinfikuju. A možná nechám preventivně vymítit zlý duchy z ní. Jedu zpět do rehábky.

Kačka posílá video, jak dneska hezky hýbe kotníkem. Pár dní zpět vyvolával tenhle pohyb ostrou bodavou bolest a teď ho dělá sama.

A pozor! 74 dní v andělíčcích a nemocničních košilích nám pomalu ale jistě končí. Kačka je oblečená! Nezvládla to sice sama, pomáhala jí ségra, ale je v civilu! 🙂

Jak je nervózní, aby to v rehabilitační klinice zmákla, tak extra šlape do pedálů. Včera záchod, dneska oblečená a co bude zítra? Sprcha ve stoje?

Večer mě hodně pobavila reakce na zveřejněnej článek. Byl to článek, ve kterym je Kačka na JIPce po tý svý zásadní operaci docela zubožená. Takže hodně čtenářů ji lituje a pár nadává na toho, kdo nehodu zavinil. A z komentářů mě dostal tenhle. To by byl luxusní trest. Co vy na to?

A tím pondělí končí. Kačka oblečená a já s přibližně stejnejma chodidlama. I když je jedno nejspíš po nebožtíkovi.

Dobrou.

Líbí? sdílej… 🙂

Nebojte se nechat mi tu nějakej ten komentář :)