DEN 60 a 61 – Kluzký prkýnko, asistovaný sedání a pachoryba…

DEN 60

Kačí dostává pochvalu od doktora. Nečekal, že o víkendu bude něco dělat, ale ona pilně cvičila a nechávala si nohu dávat do motodlahy. Oznamuje ji, že v poledne pojede na rentgen hlezna (to je v kotníku) levý nohy. Asi jak se tam noze daří bez kosti a cévy.

Já doma zkouším chodit o protéze bos a dělat nějaký ty domácí úkony. Třeba sedět na záchodě je pěknej voser! Plastový (stehenní) lůžko je hrozně vysoký a když si sednu na záchod, tak kromě toho, že jsem pitomě nakloněnej doleva, tak po tom záchodovým prkýnku ještě navíc kloužu tím, jak to je plast na plastu.

Pak je výborná věc sedání. Mám kolenní kloub Kenevo, kterej je spíš pro důchodce, ale jsem za něj nesmírně vděčnej, že ho ten půlrok můžu mít a učit se s tím. Nevím, co budu mít potom, pokud pojišťovna neschválí c-leg. Každopádně to má takovou důchodcovskou funkci a to je pomalý “bržděný/asistovaný” sedání. Byl jsem zvyklej přijít k židli, gauči, křeslu nebo čemukoliv jinýmu, na čem může spočinout můj zadek, lehce se naštelovat a žuchnout do toho. Čím měkčí sedátko, tím zběsileji do toho zapadnout. No a tohle koleno tomu úplně nefandí. Takže moje levá noha zahájí sedací/padací fázi, ale pravá noha na to není připravena a já začnu padat do strany nebo dozadu, ale rozhodně ne na očekávané místo. V lepším případě mám volný ruce. V horším držím ještě berle a nemám jak zmírnit škody. Nejčastěji takhle zapadnu do gauče a pravá noha, která je ještě skoro narovnaná, kopne zespodu do konferenčního stolku a vše na něm srovná. Nejedno kafe takhle zařvalo.

Kačí dostává další pochvalu. Tentokrát od fyzio. Prej už stojí o dost líp. Měla ale zkusit zvednout pravou nohu a prej ani ťuk. Nepohnula se. Chce to čas.

Doma mi trochu otrnulo, tak dělám kraviny. S žabkama. A jelikož jsem zodpovědnej, tak mám obě berle. Většinu času. Radši se ale nenatáčím.

Na blogýsku je aktuálně zveřejněnej den, kde si tak trochu stěžuju na vycházky. A dostávám hned několik zpráv od amputářů o tom, že neomezený vycházky jim byly schváleny a že to rozhodně netrvalo měsíc. Sice nikdo z mýho kraje, ale dost zvažuju, že bych to mohl alespoň zkusit a třeba bych tím někomu pomohl. Tak volám praktický, jestli by to bylo možný sepsat. Mám se pro to pozítří zastavit a hodit si to na sociálku k vyřízení.

Konec hlášení.

DEN 61

Kačce dopadl rentgen dobře. Nevíme sice, co tam hledali za problémy, ale když dopadl dobře, tak po tom ani nepátráme. Po vizitě jí přijdou vytáhnout stehy z nohou. Komplet. A ve čtvrtek jí vyndaj drát z palce. Tím bude hotová. Chirurgicky vyřešená, jak tam rádi říkaj. A na konci příštího týdne nejspíš frrrrr do rehabilitační kliniky. To se tam nejspíš potkáme, protože já právě dostávám termín nástupu. Od teď za 6 dní.

Po-o jdu s kámošem plavat. Chtěl mě vytáhnout už minulej týden, ale měl jsem na jizvě ještě nedohojenej strup. Teď už je jizva zacelena.

Plaval jsem “závodně” celou základku, takže plavání pro mě není zrovna první relaxační volba. Jenže bez nohy je teď všechno taková nová výzva a s údivem zjišťuju, že něco, co mě nebavilo před nehodou, mi teď přijde super.

Díky tomu, že v bazénu prakticky nikdo nebyl (ať žije plavání v pracovní době), tak i podlaha kolem bazénů byla suchá a já se tak nemusel bát smeknutí. Nicméně jsem pár loužema zkusil “projít” a nepřišlo mi, že by se to nějak víc klouzalo. Teda pokud jsem se o to vyloženě nesnažil. To se mi pak podařilo… xD

Jo a Kačka se dnes poprvé podepsala pravou rukou 🙂 Šikula jedna.

Dobrou. 

Líbí? sdílej… 🙂

Nebojte se nechat mi tu nějakej ten komentář :)