DEN 144-147 – Nálepky, vínorožec, jsou skoro stejný, auto a merch!

DEN 144

Čekání na merch bude dlouhý a já bych strašně rád měl už něco v ruce. Tak jsme včera do tiskárny poslali na výrobu pár nálepek. 🙂 A nálepky dorazily!

Takže co teď s nima? Nesmím je všechny vyplácat sám na kraviny. Rozdám je tak různě po okolí. Taky bych mohl udělat nějakou soutěž o ně. Jen tak.

První ale musí na protézu, bez debat.

Pro dnešek ale vše…

DEN 145

Do zpráv mi začínaj chodit fotky vínorožců. Desítky fotek. Od flašek po polštáře. 😀

A vlastně cokoliv, kde se objeví jednorožec, tak se mi chlubíte, že vám to třeba připomnělo náš příběh. To je krásný. Jen tak dál! Už aby byl v oběhu i můj jednonožec.

Odpoledne se stavuje kamarádka a je domluvený, že mě ostříhá. Po předchozích zkušenostech si dělám jednu fotku “předtím” abych měl čím dokazovat fyzickou újmu, až budu brečet smíchy nad výsledkem.

A jdeme na to. Vlasy lítaj všude. Občas u toho sykne a taky si dala několik přestávek na iqos. Je hotovo.

A takhle to vypadá teď.

Těch chuchvalců chlupů na zádech si nevšímejte, to je jen následek nehody. Chlupy z pravýho lejtka se vyrojily na zádech, kde se díky traumatu, který společně prožily, shlukly do chomáčů a držej při sobě. Holím to 2x denně.

A teď vážně. Je to obrovský zlepšení, Darčo. Sice si připadám jako tenisák, ale určitě to je lepší… snad. 😀

Rodině posílám fotky, jak jsem pyšnej na svůj novej sestřih.

Děkujou za fotky a chválej mi to.

Toť vše.

DEN 146

Kačka nás informuje, že by v Kladrubech mohla bejt klidně i tři měsíce. To je někdy do konce února. Ale hodně záleží na tom, co jí vždy řeknou v Hradci na chirurgii při kontrole. Jestli jí povolej nějakou větší zátěž, nebo jestli se zjistí nějaká chybka v hojení.

Taky jí znovu měřili délku nohou a opravdu má ten rozdíl menší. než 0,5 cm. To je úžasný! Měla obří místo z chybějící stehenní kosti v pravý noze. Doktoři to místo vyplnili kostí z druhý nohy a ještě se jim podařilo trefit to takhle dobře! Před operací se říkalo, že ten rozdíl může bejt klidně i 5 cm (pravá by byla kratší). Super!

Nicméně je celá pokřivená, takže teď stejně dlouze (na pohled) vážně nevypadaj. Po přidání zátěže půjde znovu na přeměření. Tak se uvidí, co a jak.

Jdu si zaplavat. Jak se tak v šatně převlékám a dávám nohu do skříně, říkám si, že to asi není úplně běžnej pohled.

Zatím čau. 🙂 

DEN 147

Začínám trochu řešit otázku auta. Hodně lidí mě odkázalo na program HANDY od Škodovky. Jako nadkolenní amputář mám nárok na příspěvek od státu 100-200 tisíc a navíc tam je možnost nějaký úlevy na DPH. Škoda HANDY navíc zajistí nějakou slevu pro držitele ZTP kartičky a přestavbu podle handicapu kupujícího. Jenže ZTP ještě nemám a netuším, zda mi ji přiznaj. Je to stále u posudkového, na úřadu nebo co já vím kde.

Každopádně o to zkusím taky požádat. Pokud by vše klaplo, tak by nový auto od Škodovky vůbec nebylo nedosažitelný. Kdo mě zná jako uživatele auta, tak ví, že potřebuju nový auto,  protože servis je pro mě cizí slovo. Táta je bejvalej závodník, má na to sluch a jakmile u svýho auta ucítí i jen drobnou odchylku od správných jízdních vlastností, tak už si zajišťuje servis. U něj doslova platí, že auto je kasička. Ale je fakt, že mu funguje dobře. To já naopak vyhledávám servis až když auto nejede. Na palubce mi většinou svítí víc světýlek než na vánočním stromečku. Netuším stav oleje ani jinech tělesnejch tekutin auta. Takže nový auto v záruce je to, co potřebuju. Když se někdo začne bavit o autech a motorech, tak rovnou vycouvávám, protože moje znalosti motorizací končej u “je to na naftu” a “tamto je na benzín”.

Takže superbe, pojď mi HOP! xD

Zkusím ještě zapátrat, jaký další automobilky nějak zvýhodňujou jednonožce.

V chatu se mi najednou ukáže dlouho očekávaná bublina. Vojta nakreslil nějaký nový mockupy merche. Poslal hodně návrhů a budem muset vybrat jeden. Ale jsem z nich nadšenej.

Aaaaaa, to se mi líbí! :)))))

Můj původní jednorožčí baťůžek už je bohužel roztrhanej, a tak odpočívá v pokoji. Doslova. Je v pokoji a odpočívá na posteli pro hosty. Až budeme vybírat materiály na merch, tak musíme vybrat něco bytelnějšího.

Jeden z kniháčů si nalepil nálepku na služebáka. 

Přidalo mu to na výkonu cca jednoho jednonohýho koně. Na kilowaty to přepočítávat nehodlám, to by bylo jako dělení nulou.

Dobrou.

Líbí? sdílej… 🙂

Nebojte se nechat mi tu nějakej ten komentář :)