DEN 129 a 130 – Vánoční stromeček, Deník N, švih a prásk

DEN 129

A máme tady první prosinec, tak se dnes půjdem podívat na náměstí, jak letos vypadá ten náš vánoční stromek. Minulej rok měl divně uříznutou špičku. Tak snad to letos bude lepší.

Kačka dopoledne dolovala něco z kuchyňský skříňky u země a jak si podřepla, tak se jí podlomilo koleno a sedla si. Nic se jí nestalo, ale nevěděla, jak se zvednout svépomocí a byla z toho celej den špatná. Na nohy jsem jí musel pomáhat já. Dal jsem jí pár tipů, jak se postupně zvednout, došoupat se ke gauči a tak podobně. I tak ale její ego utrpělo ránu co se týče vlastní samostatnosti. A očividně měla strach, že se to může opakovat. Tak klika, že je pod dohledem.

Navečer u stromku bylo pěkně narváno a já měl strach, že Kačka o někoho brkne berlí. Nicméně trvala na fotce se stromečkem.

U stromečku nás poznala jedna naše čtenářka a popřála nám hodně štěstí a že nám moc drží palce. Pro Kačku to bylo první setkání s fanouškem a byla z toho úplně paf. Zmohla se jen na děkování. Prej se musí líp připravit na příště. 🙂

Cestou z náměstí si trochu zkoušela pokládat pravou nohu. Má sice povolenou třetinovou zátěž, ale je s tím dost opatrná a nohu pokládá tak na 5-10 % zátěže.

I tak to už začíná vypadat jako opravdickej krok.

Jeeeeee, dneska je první adventní neděle! Takže změna plánu a místo gaučování jdem vyhrabat svíčky a ozdoby pro adventní svícen.

Stihli jsme to jen tak tak. Zbytek svíček Kačka hořet asi neuvidí, bude v Kladrubech.

DEN 130

Jsem v novinách! Dneska vyšel Deník N a já jsem na hlavní stránce! Fotka nic moc, ale TVL! 🙂

Článek je pro zájemce tady. Jen je potřeba vyplnit e-mail…

Přišla Kaččina zdravotnická dokumentace. Potřebujeme ji k nějakým lékařským posudkům. Já o svou žádal už dávno. Přišlo pár papírů (cca 30) a DVD, na kterým byl RTG a CéTéčko. No a když jsem objednával výpis pro Kačku, tak se nás paní několikrát ptala, jestli chceme opravdu všechno, že to asi bude časově i finančně náročnější. Nedá se svítit. Potřebujem všechno.

Po cca měsíci to teda přišlo.

Necelý dva litry za pořízení tohohle stohu papírů. [Krabička sirek for scale]

Na pozdní oběd jdeme s našima. Poslední den před odjezdem si chtějí Kačku ještě užít. Nemůžou nás tam totiž hodit, tak na odvoz využijeme služeb kamarádů. Blbý je, že si sebou má vzít berle i vozejk a nejsem si jistej, jestli se to do relativně malýho auta vejde.

Cestou do restaurace se nám Kačka chlubí, jak dokáže máchat nohou. To před pár týdny bylo úplně nemyslitelný.

Je vidět jakou má radost z každýho pokroku.

No a já, abych nebyl pozadu, tak jsem napraskl další protézu. Skříplo mě to skrz liner i do kůže. V dost ošemetným místě.

Naštěstí pro všechny to nemá to vliv na funkci.

Zejtra jedem do Kladrub!!! Dobrou.

Líbí? sdílej… 🙂

Nebojte se nechat mi tu nějakej ten komentář :)